www.boswachtersblog.nl/ Limburg

Heimans herdenkingsweek van start

21 juli 2014 staatsbosbeheerlimburg in Limburg

Op 22 juli 2014 is het 100 jaar geleden dat natuuronderzoeker Eli Heimans overleed tijdens een geologische excursie in het Duitse Gerolstein. Hij schreef in 1911 het boekje ‘Uit ons Krijtland’ en zette daarmee Epen en omgeving op de kaart. Gezien zijn betekenis voor het Zuid-Limburgse heuvelland en voor Epen in het bijzonder, is het idee ontstaan zijn honderdste sterfjaar van 19 t/m 27 juli 2014 in en rond Epen te herdenken.

Doel van deze herdenkingsweek is om, na meer dan een eeuw, de kennis over het heuvellandschap, de natuur, de geologie en de flora en de fauna opnieuw onder de aandacht te brengen van bewoners en bezoekers. Om weer heel veel mensen te enthousiasmeren voor de prachtige natuur van het Limburgse heuvelland. Om het Heimanserfgoed uit ‘Uit ons Krijtland’ een nieuwe impuls te geven door educatief en recreatief op het gebied van flora, fauna en geologie een aantal activiteiten te organiseren en een aantal producten te ontwikkelen voor jong en oud.

Om de beleving van de herkenbare beschrijvingen en Eli Heimans nog wat groter te maken hebben wij in het Onderste Bos de krijtrots, bekend als de ‘Hoxkoel’, weer vrijgemaakt van bomen en struiken. Hierdoor is de begroeide krijtrots weer zichtbaar geworden. Meer info; Infopaneel Krijtrots van Heimans

IVN Limburg heeft, om de beleving optimaal te maken, een wandelboekje uitgebracht genaamd: ‘In de voetsporen van Eli Heimans’; 9 IVN-wandelingen door het Zuidelijk Geuldal. Wandeling nummer 7, genaamd ‘Naar de krijtrotsen’, leidt onder meer langs bovenstaande Hoxkoel.
Voor verkoopinformatie klik hier.

Benieuwd naar wat er deze week te beleven valt? www.eliheimans.nl

reageren

geef een reactie

i

Mis geen enkel bericht van dit boswachtersblog