www.boswachtersblog.nl/ Aan Zee

Pleisterplaats Battenoord

2 december 2013 Boswachter William van der Hulle in Aan Zee

Het gebied Haven van Battenoord is voor recreanten een stuk aantrekkelijker geworden. In samenwerking met Natuur- en recreatieschap De Grevelingen, Watersportvereniging Battenoord, Camping De Grevelingen, werkgroep Nieuwe-Tonge in Bloei, Staatsbosbeheer en de gemeente Goeree-Overflakkee is gewerkt aan een kwaliteitsimpuls voor de omgeving rond het haventje.

Er zijn een natuurontdekpad aangelegd, een uitkijktoren geplaatst en informatiepanelen over natuur en historie aangebracht, terwijl het natuurontdekpad tevens een verbindende schakel vormt naar de nabij gelegen camping De Grevelingen. Daar is een speeltuin gerealiseerd, waar recreanten die de Haven van Battenoord aandoen ook gebruik van mogen maken. Vorige week vrijdag, 29 november, werd e.e.a. officieel geopend en heet het nu Pleisterplaats Battenoord.

Wethouder Frans Tollenaar en Jaap van Nieuwenhuyzen namens de plaatselijke groep Leader Zuid-Hollandse eilanden voerden het woord. De aanwezige boswachter van Staatsbosbeheer, William van der Hulle, betrok de kinderen bij de toespraak die hij hield. Aan de hand van een biologisch moment konden de kinderen alvast een stukje proeven van wat het natuur-ontdekpad heeft te bieden.

Scholen kunnen van de mogelijkheid gebruik maken om in groepsverband een educatief uitje te maken naar Pleisterplaats Battenoord. Onder leiding van de boswachter kan dan een ontdektocht langs het natuurpad worden gemaakt, in combinatie met een ontspannend element in de speeltuin van camping De Grevelingen

Foto’s Hilda Jeninga

reageren

geef een reactie

  • Frits en Jack
    6 december 2016 om 14:14

    Beste William,

    Wij zagen het leuke filmpje op Omroep Zeeland en komen graag met 2-4 personen naar de Zeeuwse Flamingo’s kijken op zaterdag 14 januari. Kan je ons vertellen waar we de meeste kans hebben om ze te zien “grazen”?

    Met vriendelijke groet,

    Frits en Jack

    • Boswachter Wendy Janse
      6 december 2016 om 18:04

      Beste Frits en Jack,

      Je kunt het beste een kijkje nemen bij Battenoord. De vogels zitten hier al vanaf oktober bijna onafgebroken.

      Kijktip, vanavond op NPO2 bij Vroege vogels TV wederom aandacht voor ‘onze’ flamingo’s!

      Groetjes,
      Wendy

  • leon
    4 januari 2014 om 23:04

    Hoi William,

    Een vraag van een hele ander catogorie, wie is er verantwoordelijk voor de bruine ratten op Neeltje Jans?
    Ik kan helaas niks vinden hierover.

    Mvgr Leon

    • staatsbosbeheerzeeland
      8 januari 2014 om 18:38

      Hoi Leon, Ik heb werkelijk geen idee. RWS is verantwoordelijk voor het object. Ik betwijfel echter of er aan ratten bestrijding wordt gedaan. In het kader van kustbroedvogels of recreatie kan het zoals in de Grevelingen het geval is wenselijk zijn. Misschien heeft Ted Sluiter als ex voorlichter van Neeltje Jans een passend antwoordt. Met groet ,Wullum

    • leon
      9 januari 2014 om 08:24

      Hoi William,

      Bedankt voor je reactie , ga die eens aanschrijven !

      Mvgr Leon

i

Mis geen enkel bericht van dit boswachtersblog